Барселона отива на полуфинал след 1:1 в Мюнхен

Головете бяха реализирани от Кейта и Рибери

Изпрати на приятел

Сподели във Facebook Сподели във Facebook

Без каквото и да е напрежение в реванша с Байерн (Мюнхен), Барселона се класира за полуфинал, след като постигна равен резултат - 1:1. В първия мач на двата отбора преди седмица на "Ноу Камп"Барселона смаза противника си с 4:0.

Двубоя между отборите започна доста агресивно, търейки ранен гол. Бяха допуснати няколко пропуска в началните минути на мача от Лука Тони и Франк Рибери.

Малко по-късно каталунците взеха инициативата в свои ръце и се опитаха да успокоят Байерн (Мюнхен) с бавна и равномерна игра и продължително разиграване на топката. Пас, подаден от Андрес Иниеста бе пропуснат от Лионел Меси.

Малко след началото на второто полувреме Рибери откри резултата. Роберто подаде топката зад защитата, као избегна опита за изкуствена засада, а рибери отбеляза гол, след навлизане в наказателното поле отляво.

В 73-та минута Кейта изравни със силен удар след разбъркване в наказателното поле. Това стана след атака на Андрес Иниеста и блокиран удар на Шави Ернандес.

С общ резултат от двете срещи 5:1 отборът на Барселона се класира на полуфиналите.